Kış gülü 3 Rehabilitasyon Merkezinin temeli atıldı..
| 20 Mart 2018

Araç’ta 3.Bakım ve rehabilitasyon merkezinin temeli atıldı..

Geçtiğimiz yıllarda Aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı olarak İlçemizde açılan Kış gülü 1 ve Kış gülü 2 Zihinsel ve ruhsal engelliler rehabilitasyon merkezinin 3. Sünün Temeli 19 Mart 2018 Pazartesi günü düzenlenen törenle atıldı.

Zihinsel engelli 100 Hasta kapasitesiyle çağın gerektirdiği her türlü modern donanıma sahip olarak hizmet vermek üzere tasarlanarak projelendirilen Kış gülü 3 rehabilitasyon ve bakım merkezi 19 Yaş ve üstü zihinsel engelli hastalara hizmet verecek ve en az,minimum 40 personelle hizmete girecek.

19 Mart 2018 Pazartesi günü temeli atılan Kış gülü 3 Rehebilitasyon ve Bakım merkezinin Temel atma Törenine Araç Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ,Belediye Başkan yardımcısı D.Mehmet BEZİRGANOĞLU,İlçemiz idare amirleri ,Ak parti İlçe Başkanı Yüksel ÖZDEMİR ve ilçe yönetim kurulu üyeleri,Mhp İlçe Başkanı Sami SAVUKÇAM ve ilçe yönetim kurulu üyeleri,Belediye Meclis üyeleri,İl genel meclis üyesi Hamdi BOZ,ilçemiz Esnaf ve iş adamları ile vatandaşlarımız katılım gösterdiler.

Temel atma töreninde Belediye Başkan yardımcısı D.Mehmet BEZİRGANOĞLU ve İlçe Kaymakamımız Mustafa GÖRMÜŞ birer konuşma yaptılar.Belediye Başkan yardımcısı D.Mehmet BEZİRGANOĞLU yaptığı konuşmasında:Bu önemli gelişmenin ilçemiz adına hayata geçmek üzere olmasının heyecan verici olduğunu Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AYANOĞLU nun ilk Kış gülü Rehabilitasyon merkezinin açılmasından bu yana İlçemiz ve bölgemiz için oldukça önemli bir ihtiyaca cevap veren aynı zamanda iş ve istihdam alanı yaratan bu değerli yatırımlara destek verdiğini bu gün bu yatırımlardan 3.sünün temelinin atılmasında da desteğini sürdürdüğünü ve bu gün bu merkezin temel atma töreninde bulunmaktan Rehabilitasyon ve bakım merkezinin 3. Sünün temelini atmaktan son derece mutlu olduğunu Araç Belediyesi olarak bu tür yatırımlara desteğin her zaman devam edeceğini ifade etti.

İlçe Kaymakamımız Mustafa GÖRMÜŞ te konuşmasında:İlçeye yapılan bu yatırımların özellikle bölgesel anlamda da önem arz eden,insani ihtiyaçları karşılayan gelişmelerin çok sevindirici olduğunu bu konuda kolaylık sağlayan,destek veren her kesime teşekkür ettiğini açılan bu Merkezin diğer ikisi gibi başarılı bir hizmetin halkası olacağından şüphe duymadığını dile getirerek hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların Ardından İlçemiz Müftüsü Abdülhamid PEHLİVAN ın duları eşliğinde İlçe Kaymakamımız Mustafa GÖRMÜŞ ve Belediye Başkan yardımcısı D.Mehmet BEZİRGANOĞLU tarafından Kış gülü 3 Rehabilitasyon ve bakım merkezinin temeli atıldı.

Reklam İçeriği
Bu internet sayfası içerisindeki her türlü görsel ve yazılı metaryal 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamında korunmakta olup kaynak göstermeden yayınlanamaz.